U mbajt në izolim nga nëna që nga lindja, lirohet 8-vjeçarja në Gjermani

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një vajzë tetëvjeçare në Gjermani e cila thuhet se ka qëndruar në izolim gjatë gjithë jetës së saj është liruar.

Vajza e njohur vetëm si “Maria” u gjet në shtëpinë e gjyshërve të saj në qytetin perëndimor të Attendorn në shtator.

Familja e saj dyshohet se e kishte penguar atë të shkonte në kopsht apo shkollë.

- Advertisement -

Sipas mediave gjermane, ajo ishte mbyllur në shtëpi e izoluar për shtatë vjet dhe tani e ka të vështirë të ngjitet shkallët, shkruan Euronews. 

Vajza tani është transferuar në kujdestari të përkohshme dhe raportohet se është “në gjendje të mirë”.

Mjekët që ekzaminuan vajzën nuk gjetën shenja keqtrajtimi fizik apo kequshqyerjeje.

Raportimet bëjnë me dije se pas ndarjes, nëna tentoi t’i fshihte “Marian” nga babai i saj dhe pretendonte se ishte shpërngulur me të në Itali në vitin 2015.

LEXONI GJITHASHTU: 

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dritan Goxhaj padit Ulsi Manjën në SPAK/ Ja për çfarë e akuzon ministrin

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj ishte këtë të shtunë në një intervistë për Euronews Albania ku zbuloi edhe arsyen se përse ka ngritur padi...

SPAK njoftim zyrtar për urdhër-arrestet e lëshuara për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit lëshoi 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...

Deputetja britanike: Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë, të përballet me drejtësinë

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka kërkuar që Milan Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë. Radoiçiçi dyshohet se qëndron prapa agresionit në veri të Kosovës më...

TË FUNDIT

Dritan Goxhaj padit Ulsi Manjën në SPAK/ Ja për çfarë e akuzon ministrin

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj ishte këtë të shtunë në një intervistë për Euronews Albania ku zbuloi edhe arsyen se përse ka ngritur padi...

SPAK njoftim zyrtar për urdhër-arrestet e lëshuara për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit lëshoi 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...

Deputetja britanike: Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë, të përballet me drejtësinë

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka kërkuar që Milan Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë. Radoiçiçi dyshohet se qëndron prapa agresionit në veri të Kosovës më...

Vrasja e mësuesit në Francë, 6 adoleshentë dënohen për krimin makabër

Gjashtë adoleshentë janë dënuar në lidhje me ngjarjet që çuan në prerjen e kokës së mësuesit të tyre Samuel Paty në vitin 2020, në...

Tentoi t’u kalonte kufirin grek 4 emigrantëve, kapet 38-vjeçari nga Banglandeshi

Një 38-vjeçar nga Banglandeshi, banues në Kamzë është arrestuar pasi u kap nga policia e Gjirokastrës ndërsa tentoi t’u kalonte kufirin me Greqinë 4...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×