Pse Grida Duma la mandatin? Hoxha: Disa deputetë janë lodhur, kërkojnë rrugëzgjidhje

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Poli Hoxha ka komentuar lënien e mandatit të deputetes Grida Duma.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se një pjesë deputetësh janë lodhur nga situata politike pa shpresë në PD dhe po mundohen që të gjejnë rrugëdalje.

Më tej ai tha se Grida nuk se s’do kthehet kurrë në politikë, ndërsa shtoi se kjo e fundit mund të garojë prapë në zgjedhjet e 2025.

- Advertisement -

“Kjo është pjesë e një grupi deputetësh të cilët kanë ngelur në një tokë asnjanëse, në luftën brenda llojit në PD-s. Duket se nuk ka shpresëdhënëse në PD. U shua shpresa e negociatave. Grida gjeti një shkak dhe u largua dhe thelbi i saj ishte se nuk mund të rrinte më në një llum. Mendoj se është lodhur shumë  pjesa e politikës në PD, saqë të gjithë mundohen të gjejnë rrugëdalje.

Unë e lexova më shumë si një mbyllje të pjesëmarrjes së saj që nuk e shoh si përfundimtare. Ajo nuk tha se nuk do të kthehem më kurrë, e shoh prapë gati për vitin 2025”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Aktori: Isha vetëm 10 vjeç kur luajta te ‘Nëntori i dytë’, më thirri Viktor Gjika

Aktori Taulant Godaj ka rrëfyer se ka qenë 10 vjeç kur ka luajtur në filmin “Nëntori i Dytë”. Komentet Godaj i bëri në një lidhje...

“Hoqa 28 njohje”- Ministria e Jashtme e Kosovës reagon për deklaratën e Vuçiç

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç deklaroi një ditë më parë se gjatë viteve që partia e tij ndodhet në pushtet, falë politikës së tij të jashtme ka...

U kapën me armë zjarri dhe municion luftaraknë në makinë, arrestohen 2 persona

Dy persona janë arrestuar këtë të enjte në Vlorë, pasi u kapën ndërsa lëviznin me armë zjarri dhe municion luftarak në makinë. Sipas policisë së...

TË FUNDIT

Aktori: Isha vetëm 10 vjeç kur luajta te ‘Nëntori i dytë’, më thirri Viktor Gjika

Aktori Taulant Godaj ka rrëfyer se ka qenë 10 vjeç kur ka luajtur në filmin “Nëntori i Dytë”. Komentet Godaj i bëri në një lidhje...

“Hoqa 28 njohje”- Ministria e Jashtme e Kosovës reagon për deklaratën e Vuçiç

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç deklaroi një ditë më parë se gjatë viteve që partia e tij ndodhet në pushtet, falë politikës së tij të jashtme ka...

U kapën me armë zjarri dhe municion luftaraknë në makinë, arrestohen 2 persona

Dy persona janë arrestuar këtë të enjte në Vlorë, pasi u kapën ndërsa lëviznin me armë zjarri dhe municion luftarak në makinë. Sipas policisë së...

Të shtëna me armë zjarri në Jerusalem, vritet një grua

Një grua 24-vjeçare ka vdekur pas të shtënave në një stacion autobusi në Jerusalem, sipas shërbimit të ambulancës izraelite Magen David Adom. Shërbimi përditësoi numrin...

Vrasja e gruas në Kosovë, Policia zbardh ngjarjen: Si u ekzekutua në sy të fëmijëve

Të tjera detaje kanë dalë mbi vrasjen e gruas së këshilltarit të Behxhet Pacollit, Liridona Murselit. Sipas burimeve nga Policia, bëhet me dije se viktima...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×