Gazetari për lënien e mandatit nga Grida Duma: Nuk ka asnjë fitore individuale

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Lavdrim Lita thotë se Grida Duma nuk shkëlqeu në Partinë Demokratike, duke mos arritur të fitojë personalisht si deputete apo drejtuese politike.

Në një intervistë për Euronews Albania, Lita u shpreh se lajmi për lënien e mandatit nga ana e saj, është normal.

“Besoj se është një lajm deri diku normal. Nuk është se Grida Duma si deputete, drejtuese politike apo si ish-kandidate për Bashkinë Durrës ka shkëlqyer apo ka ndonjë fitore të jashtëzakonshme. Shpresoj që karriera e saj e ardhshme të jetë më e suksseshme sesa ajo në politikë”, theksoi ai.

- Advertisement -

Grida Duma e cila në një dalje për mediat njoftoi se ka lënë mandatin e deputetes tregoi se çfarë nuk do i fal politikës.

Ajo u shpreh se politika e llumit dëmtoi dhe djalin e saj, ndërsa shpreson që këto goditje të kenë qenë mësim për të.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dyshohet se fshehu pasurinë, dërgohet në gjykatë dosja për ish-prokurorin e njohur

Prokuroria e Durrësit ka përfunduar hetimet në lidhje me ish-prokurorin Petrit Fusha. Fusha akuzohet për deklarim të rremë të pasurisë. Dosja në ngarkim të tij...

Irani akuzon diplomatin suedez të BE-së për komplot me Izraelin

Gjyqësori i Iranit ka akuzuar suedezin Johan Floderus, një diplomat i Bashkimit Evropian (BE) i ndaluar në Iran për më shumë se 600 ditë,...

Vota e emigrantëve/ Diaspora për Shqipërinë e Lirë dorëzon draftin në Kuvend

Lëvizja Diaspora për Shqipërinë e Lirë ka bërë publike nismën dhe kërkon nga klasa politike që të miratojë ndryshimin e Kodit Zgjedhor për të...

TË FUNDIT

Dyshohet se fshehu pasurinë, dërgohet në gjykatë dosja për ish-prokurorin e njohur

Prokuroria e Durrësit ka përfunduar hetimet në lidhje me ish-prokurorin Petrit Fusha. Fusha akuzohet për deklarim të rremë të pasurisë. Dosja në ngarkim të tij...

Irani akuzon diplomatin suedez të BE-së për komplot me Izraelin

Gjyqësori i Iranit ka akuzuar suedezin Johan Floderus, një diplomat i Bashkimit Evropian (BE) i ndaluar në Iran për më shumë se 600 ditë,...

Vota e emigrantëve/ Diaspora për Shqipërinë e Lirë dorëzon draftin në Kuvend

Lëvizja Diaspora për Shqipërinë e Lirë ka bërë publike nismën dhe kërkon nga klasa politike që të miratojë ndryshimin e Kodit Zgjedhor për të...

Italia, Franca dhe Gjermania thirrje BE-së: Të vendosen sanksione kundër Hamasit

Italia, Franca dhe Gjermania i kanë bërë thirrje Bashkimit Evropian që të vendosë sanksione ad hoc kundër Hamasit dhe mbështetësve të tij, shkruan Reuters,...

“Shpërthejnë” grevat e përgjithshme, shtetet arabe solidarizohen me Gazën

Punëtorë, biznese dhe institucione janë duke marrë pjesë në një grevë të përgjithshme të hënën, në disa vende arabe, për të shprehur solidaritet me...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×