English

Ushtria amerikane rrëzon disa dronë të “Houthi” mbi Detin e Kuq 

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shtetet e Bashkuara kanë rrëzuar disa dronë të nisur nga forcat Houthi në Jemen, tha Komanda Qendrore e SHBA

- Advertisement -

“Dronët u rrëzuan ndërsa luftanija amerikane ishte në patrullë në Detin e Kuq. Anija dhe ekuipazhi nuk pësuan asnjë dëmtim apo lëndim”, shtoi një postim në platformën X (Twitter), raporton Reuters.

Që nga shpërthimi i luftës në Gaza, SHBA ka rrëzuar disa raketa të gjuajtura në Izrael nga rebelët islamikë Houthi të mbështetur nga Irani.

Arabia Saudite gjithashtu rrëzoi një numër raketash.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?