‘Vala e kuqe nuk ndodhi’, Biden i drejtohet popullit amerikan

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Joe Biden tha se rezultatet e zgjedhjeve të mesmandatit në SHBA tregojnë se demokratët kanë pasur një natë të fortë.

Ai theksoi se “vala e kuqe”, e parashikuar si një spastrim republikan i Dhomës dhe Senatit, nuk ndodhi.

“Populli amerikan ka folur dhe ka dëshmuar edhe një herë se demokracia është ajo që jemi”, tha Biden.

- Advertisement -

Partia e tij, u shpreh ai, humbi më pak vende në Dhomën e Përfaqësuesve se sa pritej, mesatarisht, për partinë e një presidenti në detyrë.

Më tej Biden theksoi punën e tij të deritanishme për rimëkëmbjen e pandemisë, rindërtimin e infrastrukturës në Amerikë dhe trajtimin e inflacionit.

“Ne sapo kemi filluar”, tha ai, ndërsa shtoi se do të vazhdojë të punojë në të gjithë rrafshin politik për të ofruar më të mirën për popullin amerikan.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Policia e Floridës ndalon shoferin 10-vjeçar në autostradë

Policia në Florida u trondit kur shoferi që ndaluan në një autostradë kryesore doli të ishte një djalë 10-vjeçar. Djali dhe motra e tij 11-vjeçare...

Zbulohet identiteti i policit të vrarë në veri të Kosovës

Në orët e para të mëngjesit të së diel është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Ngjarja e...

Vrasja e policit në Kosovë, Basha: Beogradi të distancohet nga ngjarja e rëndë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës, ku një polic humbi jetën dhe një tjetër...

TË FUNDIT

Policia e Floridës ndalon shoferin 10-vjeçar në autostradë

Policia në Florida u trondit kur shoferi që ndaluan në një autostradë kryesore doli të ishte një djalë 10-vjeçar. Djali dhe motra e tij 11-vjeçare...

Zbulohet identiteti i policit të vrarë në veri të Kosovës

Në orët e para të mëngjesit të së diel është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Ngjarja e...

Vrasja e policit në Kosovë, Basha: Beogradi të distancohet nga ngjarja e rëndë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës, ku një polic humbi jetën dhe një tjetër...

Italia do të prodhojë avionë të rinj luftarakë me Britaninë dhe Japoninë 

Italia ka njoftuar se do të bëhet një partner i barabartë në programin luftarak të gjeneratës së ardhshme me Britaninë e Madhe dhe Japoninë. Të...

Pendarovski: Diplomatët rusë spiunonin, dëbimi ishte i pashmangshëm

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka thënë të shtunën se vendimi i autoriteteve shtetërore për dëbimin e tre diplomatëve rusë ka qenë i...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×