Valteri kritik ndaj Krajës: Shpërdoroi detyrën, ka frikë nga e kaluara

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti Halit Valteri është treguar kritik ndaj punës së Arben Krajës gjatë 4 viteve në krye të SPAK.

Në një intervistë për Euronews Albania, Valteri theksoi se Kraja nuk ka guxuar të vendos drejtësi, duke shtuar se e ka shpërdoruar detyrën.

Sipas tij kreu i SPAK  nuk pati mundësi që të përballet me Edi Ramën, Sali Berishën dhe Ilir Metën.

- Advertisement -

“Kraja ka qenë një njeri që nuk ka pasur këllqe që  të mbajë përgjegjësi dhe të vendosë drejtësi. Nëse shqiptarët të besojnë një detyrë kaq fisnike, kaq të shenjtë dhe çdokush nga ne prindërit tanë i kanë sytë nga drejtësia e re, pamë që Kraja e shpërdoroi me të dyja duart detyrën që iu dha. Do të mbahet mend si njeriu që nuk pati mundësi të përballet me mentorët e tij politikë, qoftë Edi Rama, qoftë Sali Berisha apo Ilir Meta”- theksoi Valteri.

Duke iu referuar Krajës, ai tha  këtë të fundit e ka penguar e kaluara për t’u përballur me të tashmen.

“Nuk e di se çfarë e ka penguar Krajën. Qoftë për Ramën, Berishën apo Metën faktet bëjnë mu dhe shikojë që nuk kanë këllqe.  Kanë frikë nga hijet e tyre, nga e kaluara. Nëse më çoni mua sot prokuror në SPAK nuk më dridhet qerpiku fare sepse nuk kam asnjë të kaluar pas. Nuk kam vjedhur askënd. Kanë frikë nga e kaluara komuniste, nga e kaluara korruptive, nga e kaluara e fshehur.

Drejtësia shqiptare duhet t’i japë fund  pandëshkueshmërisë dhe nuk duhet të ketë më kompleksin e inferioritetit që ky është i paprekshëm dhe nuk duhet të japë llogari”- deklaroi ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Qëlloi me armë në ajër pas konfliktit me të riun në Berat, arrestohet 55-vjeçari

Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia e Beratit pasi qëlloi me armë zjarri pas konfliktit fizik me një 25-vjeçar. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat,...

Pse SHBA e sulmoi ashpër Albin Kurtin? Ish-këshilltari i Xhinxhiç rendit arsyet

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se plani gjerman ofruar Kosovës...

Dronët rusë vrasin tre civilë në Odesa

Tre civilë u vranë gjatë një sulmi rus me dronë në qytetin Odesa të Detit të Zi në orët e para të së shtunës...

TË FUNDIT

Qëlloi me armë në ajër pas konfliktit me të riun në Berat, arrestohet 55-vjeçari

Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia e Beratit pasi qëlloi me armë zjarri pas konfliktit fizik me një 25-vjeçar. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat,...

Pse SHBA e sulmoi ashpër Albin Kurtin? Ish-këshilltari i Xhinxhiç rendit arsyet

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se plani gjerman ofruar Kosovës...

Dronët rusë vrasin tre civilë në Odesa

Tre civilë u vranë gjatë një sulmi rus me dronë në qytetin Odesa të Detit të Zi në orët e para të së shtunës...

Analisti serb Vejvoda sqaron: Vuçiç ka shumë probleme brenda vendit, por Kosova…

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se protestat që po mbahen...

Analisti i njohur serb Ivan Vejvoda: Ja zgjidhja e krizës Kosovë-Serbi…

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se ka ardhur momenti që...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×