English

“Vetëm 83 euro”, ekspertja e PL: Kjo është rritja e rrogës në tre vite

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nga viti 2019 deri në vitin 2022, rrogat e shqiptarëve janë rritur me 83 euro.

- Advertisement -

Ishte kjo shifra që dha anëtarja e Partisë së Lirisë, Brunilda Paskali në një intervistë për Euronews Albania.

Ajo shtoi se në vendet e rajonit rritja është më e madhe, për shembull në Malin e Zi ka një rritje me 110 euro, në Serbi me 248 euro.

“Është absurde që ne në Shqipëri të kemi vezët më të shtrenjta se në Evropë, apo qumështin. Problemi është dhe prodhimi vendas, që duhet mbështetur, duhet stimuluar dhe nëse ti shpërndan prodhimin vendas dhe kostot do jenë më të ulëta,” – tregoi Paskali.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×