VIDEO| Bora zbardh fshatin turistik të Dardhës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në zonat malore të Korçës kanë nisur reshjet e borës. Reshjet për momentin kanë përfshirë fshatin Dardhë në lartësinë mbi 1600 m.

Reshjet kanë qenë të lehta dhe nuk ka pasur probleme në lëvizjen e mjeteve, nisur edhe nga fakti që në fundjavë zona është shumë e frekuentuar nga vizitorët.

Sipas të dhënave nga Autoriteti Rrugor, firmat koktraktore janë në gatishmëri me mjete, kripë dhe skorje, pasi parashikohet që reshjet të jenë të pranishme edhe në orët vijuese.

- Advertisement -

Këshillohet për drejtuesit lëvizje me shpejtësi të reduktuar dhe përdorim të gomave dimërore.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kurti: 30 persona me uniforma dhe të armatosur rëndë po sulmojnë policinë tonë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha në një deklaratë për mediat mesditën e së dielës se vrasja e policit në veri nuk është kryer...

Vrasja e policit në Kosovë, reagon Begaj: Akt kriminal për stabilitetin e rajonit

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka reaguar pas vrasjes së policit të Kosovës në Veri. Begaj e cilëson sulmin akt të organizuar kriminal është cenim...

Voton kandidati i “Bashkë Fitojmë” për Kukësin: Do raportojmë çdo parregullsi

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

TË FUNDIT

Kurti: 30 persona me uniforma dhe të armatosur rëndë po sulmojnë policinë tonë

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha në një deklaratë për mediat mesditën e së dielës se vrasja e policit në veri nuk është kryer...

Vrasja e policit në Kosovë, reagon Begaj: Akt kriminal për stabilitetin e rajonit

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka reaguar pas vrasjes së policit të Kosovës në Veri. Begaj e cilëson sulmin akt të organizuar kriminal është cenim...

Voton kandidati i “Bashkë Fitojmë” për Kukësin: Do raportojmë çdo parregullsi

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Hasani: Akt kriminal që kërcënon rajonin, jemi krah Kosovës

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës ku një polic mbeti i vrarë dhe një tjetër...

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh”, reagon familja e policit të vrarë në Veri

Familjarët e policit të vrarë kanë thënë se Afrim Bunjaku është zyrtari policor që është vrarë të dielën në veri të Kosovës. Familjarët kanë thënë...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×