English

VIDEO| Grabitje me armë në mes të Parisit, momenti kur bastiset dyqani miliona euro

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një grabitje e armatosur ka ndodhur në një dyqan bizhuterish të markës luksoze Bulgari, në Paris.

- Advertisement -

Grabitje ka ndodhur në mes të ditës, më datë 29 prill, ndërkohë që këtë të hënë janë publikuar dhe pamjet e grabitjes të filmuara nga kalimtarët në rrugë.

Dyqani i bizhuterive luksoze ndodhet në Place Vendome në qendër të Parisit, ku tre persona që lëviznin me dy motoçikleta hynë në dyqan në zonën e njohur turistike rreth orës 13:45 të së shtunës.

Shkalla e dëmit dhe vlera e bizhuterive që ata morën është ende duke u vlerësuar nga ekspertët.

Videoja e postuar në rrjete sociale tregon dy motoçikleta të mëdha, të zeza, të parkuara në trotuarin përpara dyqanit të bizhuterive.

Një burrë me helmetë i armatosur dhe i veshur me rroba të zeza shihet duke qëndruar roje.

Më vonë, nga dyqani i bizhuterive dalin dhe dy grabitësit e tjerë që mbajnë dhe çantat me bizhuteritë e vjedhura.

I njëjti dyqan Bulgari u vu në shënjestër edhe të një grabitje të armatosur në shtator të vitit 2021, dëmi i së cilës u vlerësua në 10 milionë euro.

Një hetim për grabitje të armatosur është hapur, tha zyra e prokurorit të Parisit.

 

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?