English

VIDEO| I riu qëllon me armë nga mbrapa taksistin: S’duhet t’u besosh të gjithëve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Turqi e cila ka tronditur opinioin publik vendas.

- Advertisement -

Një 19-vjeçar ka ekzekutuar në mënyrë mizore një taksist me të cilin po udhëtonte. E gjithë skena u filmua nga një kamer e cila ishte e instaluar nga taksisti në pjesën e brendshme të makinës.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në qytetin e Izmirit, ku qëllimi i ekzekutimit ishte grabitja e xhiros së taksistit.

Pas arritjes në destinacionin, 19-vjeçari e pyeti se sa para i detyrohet dhe përpara se 44-vjeçari të përgjigjet, ai e qëllon tre herë pas shpine brenda veturës.

Në atë moment taksisti mbetet i plagosur rëndë, por 19-vjeçari nuk mjaftohet me aq.

Ai del në pjesën e përparme të makinës dhe e godet sërish në fytyrë dhe kërkon ku nodhen paratë e xhiros.

“Nuk duhet t’i besosh të gjithëve”, dëgjohet të thotë i riu teksa ndodhet përballë fytyrës së taksistit në gjendje të rëndë.

Edhe pse fillimisht i mbijetoi plagëve të marra, taksisti ndërron jetë pak më vonë në spital.

Oficerët shqyrtuan 110 orë pamje nga 70 kamera sigurie dhe bënë të mundur identiikimin dhe arrestimin e 19-vjeçarit.

Gjatë kontrolleve në banesën e tij u gjet dhe arma e krimit si dhe shuma e parave të grabitura.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?