VIDEO | Leklerk fiton garën në Austri, parakalon tre herë Vershtapen

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Çarls Leklerk është fituesi i Çmimit të Madh të Austrisë në Formula 1. Monegasku arriti të dalë në krye të garës duke lënë pas kampionin e botës në fuqi, Maks Vershtapen.

Një garë e dueluar deri në fund mes dy pretendentëve për titullin kampion, ku piloti i Ferrarit parakaloi plot tre herë holandezin e Red Bull.

Një paraqitje mjaft e mirë për 7 herë kampionin e botës, Ljuis Hemilton i cili plotëson podiumin me vendin e tretë, ndihmuar edhe nga dalja e Karlos Sainz.

- Advertisement -

Ferrari i tij pati probleme me motorin dhe makina mori flakë, duke u detyruar të tërhiqet nga gara.

Renditjen e pilotëve vazhdon ta kryesojë Maks Vershtapen me 208 pikë, ndërsa ndiqet nga Leklerk me 170 pikë. Për sa i përket konstruktorëve, Red Bull qëndron në krye me 359 pikë, ndërsa Ferrari e ndjek me 303 pikë.

Një arritje e mirë ishte për djalin e Mikael Shumaker, Mik i cili u shpall piloti i ditës pasi u rendit në vendin e gjashtë.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×