policia

Identifikohet autori i 2 plagosjeve, personazhi i rrezikshëm me nofkën “Radari”

Fatmir Jashari dyshohet të jetë autori i plagosjes së dyfishtë sot në Sarandë. Pas një konflikti për motive të dobëta, autori i...

“Policia u sulmua nga milicia fashiste”, Kurti: Djali i Vuçiç i lidhur me kriminelë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se kryetarët e rinj të komunave në veri të Kosovës u shoqëruan me forca të...

Operacioni antikanabis “Alpet e pastra”, policia: U asgjësuan 1030 bimë narkotike

Policia e Shtetit ka njoftuar se ka përfunduar faza e katërt e operacionit anti-drogë i koduar “Alpet e pastra”. Sipas policisë...

3 megaoperacione antidrogë, asgjësohen mbi 6 mijë fidanë kanabis

3 megaoperacione policore në Krujë, Lezhë dhe Shkodër kanë çuar në asgjësimin e 6262 fidanësh kanabis. Në Krujë u zbuluan në fazën...

54-vjeçari dhunon të riun në Tiranë, i merr me forcë varësen nga qafa

Një 54-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës pasi i mori me forcë varësen e qafës një 25-vjeçari. Shtetasi R.K., së bashku...

Ndryshime në strukturat e Policisë së Shtetit, cilat janë komisariatet që preken

Nesër, më 1 qershor do të hyjnë në fuqi ndryshimet në strukturat policore. Komisariati i policisë së Kavajës do t’i kalojë në...

“Kur hoqi jelekun i ranë 100 euro”- Si prokuroria arrestoi efektivët e “Shqiponjave”

Prokuroria ka bërë me dije se ka monitoruar përmes disa metodave speciale hetimore efektivët e “Shqiponjave”, të cilët janë kapur duke...

Nuk dorëzoi formularin e deklarimit të pasurisë, shkarkohet zyrtari i Policisë

Drejtori i Policisë Lezhë, Vehbi Bushati është shkarkuar nga detyra. Agjencia e Mbikëqyrjes Policore njoftoi se Bushati ka refuzuar të plotësojë dhe...

Dhunoi fëmijën e saj 3-vjeçe, futet në “telashe” 22-vjeçarja në Durrës

Një 22-vjeçare është proceduar penalisht nga policia në qytetin e Durrësit, pas një videoje të publikuar në rrjete sociale, ku shihej...

Filmuan përdhunimin live, Policia: Kemi nisur hetimet pasi jemi njohur me videon

Një video ka qarkulluar në media sociale ku një person ka kryer marrëdhënie me një vajzë me dhunë, ndërsa dikush tjetër...

Gjendet i mbytur në kanal 59-vjeçari i shpallur në kërkim nga policia

Një 59-vjeçar i shpallur në kërkim nga policia është gjendur i mbytur në një kanal në fshatin Plug, Lushnjë. Trupi i tij...

Plagosja në Kuçovë, zyrtare nga policia: Kemi shpallur në kërkim disa autorë

Një person ka mbetur i plagosur rëndë mbrëmjen e së premtes në Kuçovë. Donald Grymshi është transportuar drejt Tiranës për të marrë...

Kurti: Policia e Kosovës është angazhuar në veri, sipas detyrës zyrtare

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major Angelo Michele Ristuccia, për të...

EMRI| Ndalon në rrugë të miturën dhe tenton ta përdhunojë, arrestohet 21-vjeçari

Një 21-vjeçar është arrestuar në Maliq pasi ka tentuar të kryejë marrëdhënie me një 16-vjeçare. Enea Duro është hasur rastësisht ditën e...

Zbulohen plantacionet e kanabisit në Gjermani, “kokat” e grupit kriminal shqiptar

Policia gjermane ka zbuluar një objekt ku kultivoheshin bimë narkotike. Gjatë operacionit janë sekuestruar 1800 rrënjë kanabis, ndërsa dy persona, pjesë...

“U dhunuan drejtuesit e policisë dhe politika heshti”, Prençi: Opozita nuk denoncoi

Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi i ftuar në Euronews Albania tha se pavarësisht se bëjnë sikur denoncojnë shkeljet...