English

VIDEO| Me plisa e flamuj, tifozët shqiptarë në Dortmund para ndeshjes me Italinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tifozët shqiptarë janë grumbulluar në Dortmund përpara ndeshjes së Kombëtares me skuadrën Italiane, në kuadër të Euro 2024.

- Advertisement -

Nga pamjet e siguruara nga Euronews Albania shihen mijëra tifozë që janë mbledhur për të mbështetur ekipin e tyre të zemrës.

Ata janë të pajisur me flamuj kuq e zi, me bluza me ngjyra të flamurit dhe me plisa në kokë.

Sipas përllogaritjeve edhe nga mediat e huaja, përllogaritet që të jenë rreth 50 mijë tifozë shqiptarë për të parë ndeshjen me Italinë, një shifër tepër e lartë në krahasim me numrin e përgjithshëm të vendeve në stadium.

Shqipëria në këtë fazë pritet të luajë 3 ndeshja, ku e para do të luhet sot me Italinë, me të cilën Kombëtarja do të kërkojë një rezultat pozitiv.

Kujtojmë se ecuria e Kombëtares shqiptare në këtë kompeticion ka qenë e mirë, ku në fazën e grupeve u rendit e para në grupin e vetë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?