English

Video| Kryeministri skocez në lot: Të afërmit e mi janë në Gazë, ndihem i padobishëm

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri skocez Humza Yousaf ka shpërthyer në lot gjatë një interviste për Sky News  ndërsa ka bërë me dije se ka humbur kontaktet me familjen e gruas së tij në Gaza mbrëmjen e kaluar.

- Advertisement -

Nëna, babai, vëllai, nipi dhe mbesa e gruas së ministrit janë bllokuar në Gaza pa pasur asnjë mundësi kontakti.

Yousaf  tha se prindërit e gruas së tij janë bllokuar në Gaza, ndërsa shtoi se ai ndihet “i pafuqishëm dhe i padobishëm”. Ai theksoi se nuk ka rëndësi nëse je ministër apo dikush tjetër, detyra e tij e parë është të jetë bashkëshort dhe baba i mirë, e në këtë kohë,shprehet se nuk po mund të bëjë asgjë më shumë për gruan e tij e cila është “zemrëthyer”.

“E vërteta është se ajo është totalisht e stresuar. Detyra ime e parë është që të jem një bashkëshort, një baba për fëmijët e mi, po bëjmë më të mirën. Ne kemi familjarë dhe miq këtu në Skoci, të cilët na kanë mbështetur, por gruaja ime është e shkatërruar, zemrëthyëer.

Gjatë intervistës i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar të krijojë korridore humanitare, t’i japë fund ndëshkimit kolektiv, të lejojë furnizimet të hyjnë dhe të lejojë njerëzit e pafajshëm të Gazës të largohen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?