VIDEO/ Nxirret i gjallë pas 120 orësh nën rrënoja fëmija 9-vjeçar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shpëtimi heroik i një shtetasi turk nga rrënojat në Kahramanmaras ishte operacioni i 19-të i tillë i ekipeve të Komandës së Frontit të Brendshëm.

Një shpëtim heroik është bërë nga rrënojat e tërmetit në Kahramanmaras të Turqisë, ku ekipet izraelite të kërkim shpëtimit mundën të nxirrnin të gjallë një fëmijë të moshës 9-vjeçare.

Fëmija u arrit të nxirrej i gjallë 120 orë pas tërmetit shkatërrimtar të 6 shkurtit.

- Advertisement -

Fëmija u identifikua nga ushtria izraelite si motra e Romisas, një vajzë 14-vjeçare e cila ishte gjetur në fillim të javës nga personeli izraelit i kërkim-shpëtimit së bashku me babanë e tyre Mohammed.

Pas tërmetit u zbulua trupi i pajetë i nënës së tyre. Një pediatër i ekipit izraelit po përkujdeset për fëmijën  dhe po i jep atij kujdesin e nevojshëm mjekësor.

LEXONI GJITHASHTU:

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Italia do të prodhojë avionë të rinj luftarakë me Britaninë dhe Japoninë 

Italia ka njoftuar se do të bëhet një partner i barabartë në programin luftarak të gjeneratës së ardhshme me Britaninë e Madhe dhe Japoninë. Të...

Pendarovski: Diplomatët rusë spiunonin, dëbimi ishte i pashmangshëm

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka thënë të shtunën se vendimi i autoriteteve shtetërore për dëbimin e tre diplomatëve rusë ka qenë i...

Granata dore e armë zjarri, detaje nga sulmi në Veri ku mbeti i vrarë 1 polic

Në orët e para të mëngjesit të së dielës është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Lajmi është...

TË FUNDIT

Italia do të prodhojë avionë të rinj luftarakë me Britaninë dhe Japoninë 

Italia ka njoftuar se do të bëhet një partner i barabartë në programin luftarak të gjeneratës së ardhshme me Britaninë e Madhe dhe Japoninë. Të...

Pendarovski: Diplomatët rusë spiunonin, dëbimi ishte i pashmangshëm

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka thënë të shtunën se vendimi i autoriteteve shtetërore për dëbimin e tre diplomatëve rusë ka qenë i...

Granata dore e armë zjarri, detaje nga sulmi në Veri ku mbeti i vrarë 1 polic

Në orët e para të mëngjesit të së dielës është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Lajmi është...

Nis procesi i votimit në Kukës, 46 mijë qytetarë do të zgjedhin kryebashkiakun

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia

Vrasja e policit në Veri, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia Presidentja Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën zyrtare në Nju Jork...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×