English

VIDEO| Vizitori i muzeut ha bananen-instalacion

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një student arti i Koresë së Jugut hëngri një banane që ishte pjesë e një instalacioni të artistit Maurizio Cattelan, duke thënë se ishte “i uritur”.

- Advertisement -

Vepra artistike e quajtur “Komediani”, pjesë e ekspozitës së Cattelan “WE”, përbëhej nga banane e pjekur e ngjitur me shirit në një mur në Leeum Musuem of Art të Seulit.

Pasi hëngri bananen, studenti Noh Huyn-soo, ngjiti lëkurën në mur, shkruan BBC.

Muzeu më vonë vendosi një banane të re në të njëjtin vend, raportuan mediat lokale.

Incidenti, i cili zgjati më shumë se një minutë, u regjistrua nga miku i zotit Noh.

Banania e ekspozuar thuhet se zëvendësohet çdo dy ose tre ditë.

Në videon e postuara në internet, dëgjohen thirrjet “më falni”, ndërsa zoti Noh heq bananen nga muri. Ai nuk përgjigjet dhe fillon të hajë pasi dhoma qetësohet.

Më pas ai ngjit lëkurën në mur dhe pozon për një moment përpara se të largohet.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?