English

VIDEO|Vrau 14-vjeçarin e plagosi disa të tjerë, pamjet e agresorit me shpatë në dorë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kanë dalë pamjet e sulmit tragjik në Londër, ku një 36-vjeçar me një shpatë në dorë, ka sulmuar disa kalimtarë, mes të cilëve mbeti viktimë një 14-vjeçar dhe u plagosën 5 të tjerë.

- Advertisement -

Pamjet janë publikuar nga mediat e huaja dhe tregojnë fragmente nga sulmi i të martës në mëngjes në stacionin e metrosë në veri-lindje të Londrës.

Në pamje shihet vrasësi duke ecur me shpatë në dorë, para se të sulmonte kalimtarët e pafajshëm.

Kujtojmë se autori 36-vjeçar i sulmit u arrestua pas sulmit nga Policia, e cila e identifikoi thjeshtë, pasi ai vijoi të ecte me shpatë në dorë.

Ndërkohë po vijojnë hetimet lidhur me ngjarjen e rëndë, por sipas BBC, nuk besohet që ajo të ketë lidhje me ndonjë akt terrorist.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?