English

Vidhet argjendaria në Korçë, grabitësit thyejnë xhamin dhe mesyjnë brenda

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vidhet gjatë natës një argjendari në pedonalen e qytetit të Korçës.

- Advertisement -

Sipas policisë lokale autorët së pari kanë thyer xhamin e këtij dyqani e më pas kanë hapur qepenën duke hyrë brenda. Të njëjtat burime thanë se autorët kanë arritur të marrin sasi jo të vogël të sendeve me vlerë si unaza, ora dhe varëse floriri.

Policia ka sekuestruar disa pamje filmike nga kamerat e sigurisë të objekteve përgjatë pedonales, por deri tani nuk ka arritur të shkojë tek autori apo autorët të cilët kanë kryer grabitjen.

Ky nuk është rasti i parë që në qendër të Korçës kryen vjedhje të dyqaneve të floririt. Kohë më parë po në pedonale janë vjedhur dy dyqane të sendeve me vlerë. Policia në asnjë rast nuk ka shkuar tek autorët.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?