Vladimir Putin i sëmurë? Përgjigjet Kremlini

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov i ka konsideruar të rreme raportet sipas të cilave presidenti rus, Vladimir Putin ka probleme shëndetësore.

Pyetur gjatë një konference me gazetarët këtë të enjte, Peskov u shpreh se Putin ndodhet në gjendje shumë të mirë shëndetësore, shkruan CNN.

Putin kishte simptoma të tilla si ftohje gjatë vizitës së tij në Teheran të martën dhe kollitej gjatë takimeve,por sipas tij kishte të bënte me klimën e nxehtën të kryqytetit të Iranit dhe ajër të kondicionuar në ambientet e zyrave.

- Advertisement -

“Dje ishte shumë nxehtë në Teheran, mbi 38 gradë dhe ajri i kondicionuar ishte i ndezur gjatë gjithë kohës, kështu që kërkoj falje”, tha Putin gjatë një video-konference të mërkurën.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe drejtori i CIA-s, William Burns.

“Ka shumë thashetheme për shëndetin e Presidentit Putin dhe me sa mund të themi, ai është shumë i shëndetshëm,” tha ai.

LEXONI GJITHASHTU

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×