English

Vllaznia nuk i trembet Real Madridit, shkodranet kërkojnë fitoren në ndeshjen e parë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vllaznia në futboll për femra është tashmë një prej skuadrave më të mira të Evropës, ndërkohë ka siguruar një biletë për fazën e grupeve të Uefa Çempions Lig.

- Advertisement -

Pavarësisht se kjo është një arritje historike, synimet e klubit janë të vijojë më tej në këtë kompeticion madhor, ndërsa ndeshja e parë u ka servirur gjigandët e Realit të Madridit.

Shkodranet janë stërvitur rregullisht dhe tashmë janë gati për madrilenet.

Lojtaret janë të emocionuara para kësaj përballje histroike, por nuk i tremben aspak kundërshtarit.

Megi Doci është një nga golashëneset e ekipit kuqeblu, e cila pohon se Vllaznia i ka të gjitha mundësitë për të bërë suprizën.

Vllaznia dhe Reali i Madridit përballen të enjten në Loro Boriçi në orën 18:45, për ndeshjen e parë në fazën e grupeve. Shkodranet do të tentojnë të marrin një tjetër rezultat historik.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?