Vrasja 28-vjeçares, e ëma në lot: Ish-bashkëshorti e rrihte me kabllo, i thoshte…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Krimi në një familje shqiptare në Gjermani 2 ditë më parë tronditi opinionin. Besmir Ademi, 37 vjeç masakroi me thikë gruan e tij, Jetmira Bekën, 28 vjeçe.

Nëna e viktimës ka rrëfyer për mediat në Kosovë se vajza e saj për një kohë të gjatë ishte torturuar në mënyrat më çnjerëzore nga bashkëshorti.

Për këtë arsye prej 2 muajsh, 28-vjeçarja prej muajsh ishte ndarë nga bashkëshorti me ndërhyrjen e shtetit gjerman, gjë të cilën 37-vjeçari s’e kishte pranuar kurrë.

- Advertisement -

“Ai s’ka mundur ta përballojë atë pse kjo ndahet prej meje. Ajo është rrahur me kabull të televizorit. Është rrahur me thikë në fyt, me çelësa të makinës. I ka thënë që nëse ndahesh prej meje do ta ther vajzën, Ledinën. Ledina është 7 vjeçe”, tha ajo.

Ngjarje e rëndë ndodhi më 20 maj në qytetin e Aachen në Gjermani, ku 28-vjeçarja nga Mitrovica u masakrua me thikë në një parkim nga ish-bashkëshorti.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kurti homazhe për At Artur Liolinin: I pikëlluar! Përfaqësues i denjë i shqiptarëve

Albin Kurti, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shprehur ngushëllimet e tij, për ndarjen nga jeta të At Artur Liolinit, Kryekancelarit të Kryedioqezës Shqiptare...

Ndeshjet e Seria A dhe La Liga| Roma në vendin e 16-të në, “turpërohet” nga Genoa

Roma ka pësuar humbjen e 3-të në kampionat, ndërsa kundërshtari i radhës ishte Genoa. Verdhekuqtë pësuan një humbje me rezultat të thellë në transfertë,...

Shtyhet gjyqi ndaj Mediut, avokatët e viktimave kërkojnë të njohin dëshmitarët

Është shtyrë për në 3 tetor gjyqi ndaj ish ministrit të mbrojtjes Fatmir Mediu. Shkak u bë kërkesa e avokatit të viktimave, Dorjan Matlia...

TË FUNDIT

Kurti homazhe për At Artur Liolinin: I pikëlluar! Përfaqësues i denjë i shqiptarëve

Albin Kurti, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shprehur ngushëllimet e tij, për ndarjen nga jeta të At Artur Liolinit, Kryekancelarit të Kryedioqezës Shqiptare...

Ndeshjet e Seria A dhe La Liga| Roma në vendin e 16-të në, “turpërohet” nga Genoa

Roma ka pësuar humbjen e 3-të në kampionat, ndërsa kundërshtari i radhës ishte Genoa. Verdhekuqtë pësuan një humbje me rezultat të thellë në transfertë,...

Shtyhet gjyqi ndaj Mediut, avokatët e viktimave kërkojnë të njohin dëshmitarët

Është shtyrë për në 3 tetor gjyqi ndaj ish ministrit të mbrojtjes Fatmir Mediu. Shkak u bë kërkesa e avokatit të viktimave, Dorjan Matlia...

80 raste të korruptimit të policisë, në pranga 55-vjeçari, drejtonte motorin i dehur

Policia Rrugore e Tiranës ka zbuluar një rast të ofrimit të mitdhënies për të shmangur ndëshkimin administrativ dhe përgjegjësinë ligjore. Deri më tani, janë identifikuar...

Familjarët kërkojnë të marrin trupat e pajetë të sulmuesve në Banjskë

Familjarët e tre sulmuesve të vrarë gjatë përleshjeve të armatosur në Banjskë të Zveçanit janë interesuar që të marrin trupat e tyre, thanë për...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×