Vrasja e Pjerin Xhuvanit, gjykata rrëzon prokurorinë për efektivët e ‘Shqiponjave’

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Elbasanit ka rrëzuar kërkesën e prokurorisë për të ndryshuar masën e sigurisë për 6 efektivët e Shqiponjave, të ndaluar për ngjarjen e vitit 2021 në Elbasan, ku u vra Pjerin Xhuvani.

Ne seancën e fundit prokuroria kërkoi që ata të rikthehen në masën e “Arrestit në shtëpie”. Kerkesë e cila u refuzua sot nga gjykata.

Ndërkohë që procesi pritet të vijojë me marrjen në pyetje të dëshmitarëve.

- Advertisement -

Kujtojmë se ndalimi i efektivëve të forcave Shqiponja u bë pas gjetjes nga organi i akuzës të provave të reja.

Prokuroria zbuloi se 6 efektivët e forcave ‘Shqiponja’, Dedion Duraku, Pëllumb Biçaku, Erion Balla, Erion Meçja, Donald Dedja dhe Besmir Kadiu ishin ën dijeni për furgonët e strukturave mbrojtëse të PD-së dhe se Arbër Paplekaj ka qënë i armatosur.

 

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

EMRI/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet 38-vjeçari në Durrës

Është arrestuar në Durrës shtetasi Adem Dervishi, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane. Durrës-Vijon operacioni policor kombëtar i koduar “Sundimi i ligjit”, bazuar...

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...

Begaj përkujton 75-vjetorin e Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut

Presidenti i Republikës, Bajra Begaj, ka përkujtuar 75 vjetorin e krijimit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut, një dokument themelor në historinë...

TË FUNDIT

EMRI/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, arrestohet 38-vjeçari në Durrës

Është arrestuar në Durrës shtetasi Adem Dervishi, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane. Durrës-Vijon operacioni policor kombëtar i koduar “Sundimi i ligjit”, bazuar...

Në burg për korrupsion, Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në gjykatën e lartë. Ai kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin e...

Begaj përkujton 75-vjetorin e Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut

Presidenti i Republikës, Bajra Begaj, ka përkujtuar 75 vjetorin e krijimit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut, një dokument themelor në historinë...

“Pse s’më hap rrugën”- Si ndodhi sherri me pasojë plagosjen me armë në Korçë (EMRAT)

Të tjera detaje kanë dalë rreth sherrit për motive të dobëta mes disa personave që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i...

Të shtëna me armë zjarri në Korçë, çfarë raportohet

Një sherr për motive të dobëta mes disa personave ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i cili përfundoi në përdorimin e armëve...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×