English

Vrau të riun nga Kukësi, Gjykata e Prizrenit lë në burg “Kobrën” 

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit ndaj Dibran Hoxhajt i njohur si “Kobra” dhe pesë personave të tjerë për disa vepra penale.

- Advertisement -

Dibran Hoxhaj është dhe i dyshuari kryesor për vrasjen e 31-vjeçarit nga Kukësi Visart Cengu 2 ditë më parë.

Gjatë seancës për dhënien e masës së sigurisë, Hoxha ka kërkuar që vëllai i tij nga nëna të përjashtohet nga akuzat, pasi ai ka qenë prezent në vendngjarje pasi ka ndodhur krimi.

Hoxha shtoi se vëllai i tij Armallahu ka ardhur pasi kishte marrë informacione të gabuara se viktimë kishte qenë ai (Kobra).

Dibran Hoxha, pronari i lokalit ku ndodhi ngjarja e rëndë, dyshohet për veprat penale “Vrasje e rëndë”, “Armëmbajtje pa leje” dhe “Manipulim me prova”, ndërsa Arben Vezaj, Burim Mazreku, Jesmir Badalli, Kujtim Gashi dhe Enver Amrallahi, po dyshohen për veprën penale “Pjesëmarrja në rrahje”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?