Xhaferraj-Ramës: Më vjen keq për ty, merresh me ‘Berishën’ 12 vjet më parë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Më vjen turp për gjendjen e kryeministrit të vendit tim”.

Kështu tha deputeti demokrat Ferdinand Xhaferri, teksa tregoi në Kuvend një video të Ramës dikur në opozitë, që i kërkonte llogari qeverisë Berisha për përmbytjet.

Xhaferri, i cili kishte kërkuar interpelancë me kryeministrin Rama lidhur me përmbytjet, i kujtoi Ramës së 10 vjet më parë fliste për struktura të posaçme që të japin zgjidhje, ndërsa 10 vjet më vonë sipas tij nuk foli për asnjë zgjidhje situate.

- Advertisement -

“Ne i shtruar 8 pyetje të arsyeshme për të cilat qytetarët meritojnë përgjigje të arsyeshme. Por morëm vetëm hedhje faji dhe akuza si qeveriste Berisha 12 vjet më parë. Kjo është e vetmja punë që di të bëjë kjo qeveri”, tha Xhaferri.

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Kuvend nënvizoi se nuk është e nevojshme shpallja e gjendjen së emergjencës për përmbytjet.

Rama tha se në Shkodër ka pasur vetëm 30 banesa të përmbytura dhe 15 në Durrës.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shyti: Pritej largimi i Edoardo Rejas, trajneri të jetë 50-55 vjeç

Analisti sportiv, Artan Shyti thotë se ishte e pritshme largimi i Edoardo Rejas nga drejtimi i kombëtares shqiptare, pas përfundimit të kontratës. Në një intervistë...

Protesta e 6 dhjetorit, Meçe tregon synimin e Berishës dhe Ilir Metës

Analisti Arben Meçe, në një intervistë për Euronews Albania, tha se kreu i PD-së Sali Berisha dhe kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta,...

Australia mposht Danimarkën dhe kualifikohet, Franca humbet ndaj Tunizisë

Australia ka mposhtur Danimarkën me rezultatin 1-0 dhe është kualifikuar në fazën e 1/16 në Botërorin “Katar 2022”. Goli i vetëm në këtë sfidë u...

TË FUNDIT

Shyti: Pritej largimi i Edoardo Rejas, trajneri të jetë 50-55 vjeç

Analisti sportiv, Artan Shyti thotë se ishte e pritshme largimi i Edoardo Rejas nga drejtimi i kombëtares shqiptare, pas përfundimit të kontratës. Në një intervistë...

Protesta e 6 dhjetorit, Meçe tregon synimin e Berishës dhe Ilir Metës

Analisti Arben Meçe, në një intervistë për Euronews Albania, tha se kreu i PD-së Sali Berisha dhe kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta,...

Australia mposht Danimarkën dhe kualifikohet, Franca humbet ndaj Tunizisë

Australia ka mposhtur Danimarkën me rezultatin 1-0 dhe është kualifikuar në fazën e 1/16 në Botërorin “Katar 2022”. Goli i vetëm në këtë sfidë u...

“Populli opozitar do të protestojë kundër padrejtësive”, Prençi: Ma thirr Çupin këtu

Ish-drejtori i emergjencave Shemsi Prençi, është shprehur se më 6 dhjetor populli do të ngrihet për të padrejtat që bëhen në vendin tonë. Në një...

‘Ervis Martinaj krijoi organizatë’, Poli Hoxha: Duhet ndjekur pasuria e tij

Gazetari Poli Hoxha deklaroi se duhet ndjekur pasuria e Ervis Marinajt, në mënyrë që të hidhet dritë në lidhje me zhdukjen e të shumëkërkuarit. Në...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×