English

Ylli Manjani: Kam njohur nja dy spiunë që shanin spiunët e tjerë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Ylli Manjani thotë se njerëzit e thjeshtë nuk e kuptojnë rëndësinë e hapjes së dosjeve.

- Advertisement -

Në emisionin Barometri në Euronews Albania, Manjani u shpreh se kjo shpjegon konsensusin e gjerë në gjetjet e Barometrit,

Sipas tij, një shoqëri serioze do të kishte një reagim më refraktar.

“Kam njohur nja dy spiunë 1200 lekësh që bënin namin duke sharë spiunët. Spiunllëku përdoret me qëllimin për të ndikuar te ky lloj perceptimi i njerëz që duket sikur janë në konsensus. Nëse i çon një personi dhe i thua, dëgjo se gjyshi jot nuk ka qenë ai që mendoje kthehen tek e kuqja, për mos hapjen. Kjo ka të bëjë me një menefregizëm kombëtar që lidhte me bashkëjetesën, me të keqen, me lloj-lloj fenomenesh dh s’e kemi seriozisht”, tha Manjani.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×