Zbardhet vrasja e 39-vjeçarit tek “Kodra e Diellit”, në kërkim autori

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vrasja e Briken Sanajt më 30 tetor në zonën “Kodra e Diellit” në Tiranë është kryer për hakmarrje.

Policia ka mundur të zbardhur ngjarjen dhe ka shpallur në kërkim tre persona, një prej tyre anëtar i familjes Kola, me të cilët, 39-vjeçari i vrarë ishte në hasmëri.

Vladimir apo ndryshe Valmir Kola akuzohet si autor i ngjarjes dhe është shpallur në kërkim nga policia.

- Advertisement -

Gjithashtu, Gjykata e Tiranës ka caktuar ndaj tij masën e sigurisë “arrest me burg” për veprat penale “Vrasja me paramendim” dhe “Mbajtja pa leje e armëve”.

Dy shtetas të Kosovës akuzohen gjithashtu si të përfshirë në ngjarje, të cilët i kanë siguruar Kolës makinën të cilën përdori për t’u larguar nga vendngjarja dhe më pas i vuri flakën ne rrugen dytësore Tiranë – Durrës, së bashku me armën e krimit.

Briken Sanaj, i njohur edhe me emrin Skerdi Sanaj, u ekzutua poshtë pallatit ku jetonte në kryeqytet. Dy familjet ishin në hasmëri për shkak të një plagosjeje në vitin 2012.

Briken Sanaj, viktima e atentatit te “Kodra e Diellit”

LEXONI GJITHASHTU

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

TË FUNDIT

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

Spahiu: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën dhe që askush s’e thotë

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Allison Guerriero, ish e dashura që denoncoi ish-zyrtarin e FBI Charles Mcgonigal, me...

McGonigal| Spahiu: U godit i përkëdheluri i Perëndimit, Rama dëshmitar në SHBA

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se deklarata e ish-të dashurës së McGonigal,  Allison Guerriero nuk ka vlera juridike, por politike. Në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×