English

Zbulohen emrat e shqiptarëve të arrestuar më 320 kg kokainë në portin e Pireut

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mediat greke kanë zbardhur identitetin e shqiptarëve të arrestuar gjatë operacionit të policisë greke ku u kapën 320 kg kokainë në portin e Pireut që kishte si destinacion Shqipërinë.

- Advertisement -

Ata janë Jasona Mërkuri 54 vjeç, Marsel Stafaj 36 vjeç dhe shtetasi greku Ioannis Biglakis 64 vjeç.

Jasona Mërkuri rezulton i shpallur në kërkim nga policia greke prej marsit 2017, si financues dhe organizator i një laboratori të drogave sintetike Captagon, ku gjatë operacionit të policisë u sekuestruan 634 mije e 246 tableta dhe u arrestuan disa persona mes të cilëve kunati i tij.

Ai përdor dhe identitetet Andrea Mërkuri dhe Azdren Muharremi. Mërkuri rezulton biznesmen në Shqipëri, pronar dyqanesh me rroba, ndërkohë rezulton pronar edhe i një autobusi turistik.

Në vitin 2008 me automjetin e tij është arrestuar nga policia turke kunati i tij, në tentativë për të trafikuar 22 kg heroinë nga Turqia në Greqi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?