English

Zbulohet plantacioni me drogë në Spanjë, arrestohen 2 shqiptarë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy shqiptarë, të moshës 23-vjeçare janë arrestuar në Spanjë në kuadër të një operacioni anti-drogë.

- Advertisement -

Skuadra e Mossos me bashkëpunimin e Gardës Urbane, kanë çmontuar një plantacion magazine në pasurinë industriale Agro-Reus në Spanjë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se operacioni i drejtuar nga Njësia e Sigurisë së Qytetarëve të Komisariatit të Policisë Reus dhe me bashkëpunimin e ARRSH, ka çmontimin plantacionin e 400 bimëve “cannabis sativa” në gjendje të avancuar.

Mësohet se plantacioni u zbulua për shkak të konsumit të lartë ditor të energjisë që është vërejtur, i barabartë me 130 shtëpi.

Për më tepër, lidhja mashtruese me rrjetin elektrik përbënte një rrezik të dukshëm zjarri, kjo është arsyeja pse teknikët e kompanisë tashmë e kanë shkëputur atë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?