Zelenski: Rusia po përpiqet të shkatërrojë jetën e njerëzve në Donbas

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski tha se Rusia po bën gjithçka që mundet për të shkatërruar jetën e çdo personi në rajonin e Donbasit në lindje.

Zelenski ka akuzuar Rusinë për sulme të vazhdueshme ndaj infrastrukturës dhe zonave të banuara që “tregon se Moska dëshiron ta bëjë këtë zonë të pabanuar.”

Ai foli gjithashtu për sulmet me raketa në Kiev gjatë vizitës së Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së Antonio Guterres këtë javë, i cili tha se poshtërimi brutal i Kombeve të Bashkuara nga Rusia mbeti pa përgjigje.

- Advertisement -

“Fatkeqësisht, poshtërimi brutal i Kombeve të Bashkuara nga Rusia mbeti pa një përgjigje të fuqishme”, tha ai.

Në një deklaratë për mediat polake ai tha se shanset e bisedimeve të paqes janë “të larta.”

Megjithatë, ai tha se ishte ende gati të fliste me presidentin rus Vladimir Putin, sepse “një njeri i vetëm vendos gjithçka” në Rusi.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×