Zgjedhjet lokale, Berisha: Në vjeshtë fillojnë primaret për kandidatët e PD

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha bëri me dije se primaret për zgjedhjet e kandidatëve të kësaj force politike për zgjedhjet e ardhshme lokale të 2023-shit, do të fillojnë në vjeshtë.

Gjatë një deklarate për mediat nga selia blu, Berisha tha se përgatitjet kanë nisur dhe se se PD-ja nuk do të humbasë më kohë në lidhje me këtë proces.

“Ne po përgatitemi dhe do fillojmë shumë shpejt. Nuk do të humbasim kohë në aplikimin e procedurës sonë në primare dhe vjeshta e parë, mendoj unë, do të jetë periudha e fillimit të zhvillimit të primareve në mbarë vendin për kandidaturat tona.

- Advertisement -

Në takimin me kryetarët e degëve, kërkova një përpjekje dhe veprimtari shumë planëshe, sepse PD nuk mund të qëndrojë vetëm në një lloj veprimtarie”, theksoi kryedemokrati.

Protestat janë dhe mbeten në rendin e ditës së Partisë Demokratike, sipas Berishës.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

TË FUNDIT

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Goditet me thikë 19-vjeçarja shqiptare në Selanik

Në një park në Selanik ka ndodhur një ngjarje tronditëse këtë të diel rreth orës 5:30 të pasdites. Një person ka goditur me thikë...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×