Zhulali: Serbët të integrohen në Kosovë, të futen nëpër institucione

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ilda Zhulali, eksperte e çështjeve ndërkombëtare tha në emisionin Now në Euronews Albania se në planin e prezantuar në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë ka elementë shumë të rëndësishëm që e njohin shtetin e Kosovës në të gjithë tërësinë e vet pa i vendosur emrin.

Sipas saj, Kosova duhet ta përdorë këtë mundësi që serbët të integrohen në jetën publike në Kosovë.

“Besoj se BE dhe SHBA nuk synojnë ta bosnjëzojnë Kosovën dhe të forcojnë botën serbe në Kosovë. Kosova duhet ta përdorë këtë mundësi që serbët të integrohen në jetën publike në Kosovë”, tha Zhulali.

- Advertisement -
- Advertisement -

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Perëndimi kundër Serbisë| Britania dërgon “Tigrat”, Gjermania e irrituar me Vuçiç

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kërkuan të premten Serbisë që të tërheq trupat ushtarake të vendosura në kufirin me Republikën e Kosovës. Koordinatori për...

Rrolling Stones pritet të dhurojë pasurinë marramendëse për bamirësi

Mick Jagger, Ylli i Rolling Stones ka deklaruar se grupi i rrokut mund të dhurojë 500 milionë dollarë për bamirësi. Shuma e parave do...

Përballja e shekullit në boks, Usyk do të ndeshet me Fury

Një përballje historike dhe padyshim më e madhja në historinë e boksit botëror do të zhvillohet në fund të vitit, mes Oleksandër Usyk dhe...

TË FUNDIT

Perëndimi kundër Serbisë| Britania dërgon “Tigrat”, Gjermania e irrituar me Vuçiç

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kërkuan të premten Serbisë që të tërheq trupat ushtarake të vendosura në kufirin me Republikën e Kosovës. Koordinatori për...

Rrolling Stones pritet të dhurojë pasurinë marramendëse për bamirësi

Mick Jagger, Ylli i Rolling Stones ka deklaruar se grupi i rrokut mund të dhurojë 500 milionë dollarë për bamirësi. Shuma e parave do...

Përballja e shekullit në boks, Usyk do të ndeshet me Fury

Një përballje historike dhe padyshim më e madhja në historinë e boksit botëror do të zhvillohet në fund të vitit, mes Oleksandër Usyk dhe...

Drejt zbardhjes vrasja e Tupac Shakur, arrestohet një nga autorët e dyshuar

Mëngjesin e së premtes është arrestuar Davis “Keffe D” Duane, një nga dëshmitarët e fundit të gjallë të sulmit fatal që çoi në vrasjen e...

Detaje nga vrasjet e bandës së Laert Haxhiut, 50 mijë € për eliminimin e biznesmenit

Të tjera detaje kanë dalë në dritë nga dëshmia e të penduarit të drejtësisë, Artan Tafani. 39-vjeçari ka treguar se si vepronte grupi kriminal i...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×