English

Zhupa interpelancë me Kumbaron: Shqipëria nuk ka plazh të certifikuar dhe të sigurt

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa deklaroi nga foltorja e Kuvendit se Shqipëria nuk ka asnjë plazh të certifikuar dhe të sigurt.

- Advertisement -

Gjatë interpelancës me ministren e Turizmit dhe Mjedisit, Zhupa u shpreh se përgjegjësia për këtë bie për Mirela Kumbaron si ministre.

“Shqipëria nuk ka asnjë plazh të certifikuar me flamurin blu. Nuk ka asnjë plazh të sigurt dhe që plotëson kriteret që unë do them tani. Përgjegjësinë direkte për këtë e ka Ministria e Turizmit dhe Mjedisit. Shqipëria është fillikat e vetme, pa asnjë kriter blu.

Po cilat janë kriteret dhe a lidhen me punën e ministres? Kriteret janë kritere që lidhen drejtpërdrejt me punën e Ministrisë së Turizmit. Është certifikim që jepet nga Fondacioni për Edukimin Mjedisor”, theksoi Zhupa.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?