English

VIDEO| Zjarr në ndërtesën që strehonte punëtorë në Kuvajt, të paktën 41 të vdekur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zëvendëskryeministri i Kuvajtit Fahad Yusuf Saud Al-Sabah tha sot se 41 persona humbën jetën në një zjarr që shpërtheu mëngjesin e sotëm në një ndërtesë të përdorur për të strehuar punëtorë në qytetin Mangaf në jug të vendit.

- Advertisement -

“Incidenti u raportua tek autoritetet në orën 6:00 të mëngjesit me orën lokale”, tha gjeneralmajor Eid Rashed Hamad, sipas Reuters.

Policia njoftoi se dhjetëra persona u shpëtuan, si dhe paralajmëroi “mbipopullim në akomodim”, pa dhënë detaje për llojin e punësimit të punëtorëve apo vendin e origjinës së tyre.

Ministria e Shëndetësisë e Kuvajtit njoftoi se rreth 43 persona janë shtruar në spital për shkak të zjarrit.

Autoritetet thanë se zjarrin e kishin nën kontroll dhe shkaku i zjarrit është aktualisht nën hetim.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?