Zonja e Parë Jill Biden operohet për të hequr shenjat kanceroze

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të mërkurën Zonja e Parë Jill Biden iu nënshtrua procedurave për heqjen e një shenje kanceroze mbi syrin e djathtë dhe një shenje në gjoks.

Shtëpia e Bardhë njoftoi se kirurgët gjithashtu po ekzaminojnë një shenjë në qepallën e majtë të zonjës Biden.

Dr. Kevin O’Connor, mjeku i presidentit, tha se ekzaminimet treguan se shenja mbi syrin e majtë të zonjës Biden dhe shenja tjetër e sapo zbuluar në gjoksin e saj, ishin karcinoma të qelizave bazë, ose kancer i lëkurës.

- Advertisement -

Shenja në syrin e djathtë u hoq plotësisht dhe ishte dërguar për ekzaminim.

Zonja e Parë Jill Biden u operua në Qendrën Mjekësore Ushtarake Kombëtare Walter Reed në Bethesda të Merilendit, ndërsa Presidenti Biden e shoqëronte atë.

Mjeku presidencial, O’Connor, tha se zonja e parë kishte pak ënjtje dhe mavijosje në fytyrë por ishte në gjendje të mirë shpirtërore, ndërsa do të kthehet në mbrëmje në Shtëpinë e Bardhë.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tentoi të fuste ilaçe kontrabandë, arrestohet 54-vjeçari në Morinë

Një 54-vjeçar është vënë në pranga nga Policia Kukës, pasi u kap duke transportuar me autobus medikamente të ndryshme, me vlerë 15 000 eurove. Në...

Policia e Floridës ndalon shoferin 10-vjeçar në autostradë

Policia në Florida u trondit kur shoferi që ndaluan në një autostradë kryesore doli të ishte një djalë 10-vjeçar. Djali dhe motra e tij 11-vjeçare...

Zbulohet identiteti i policit të vrarë në veri të Kosovës

Në orët e para të mëngjesit të së diel është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Ngjarja e...

TË FUNDIT

Tentoi të fuste ilaçe kontrabandë, arrestohet 54-vjeçari në Morinë

Një 54-vjeçar është vënë në pranga nga Policia Kukës, pasi u kap duke transportuar me autobus medikamente të ndryshme, me vlerë 15 000 eurove. Në...

Policia e Floridës ndalon shoferin 10-vjeçar në autostradë

Policia në Florida u trondit kur shoferi që ndaluan në një autostradë kryesore doli të ishte një djalë 10-vjeçar. Djali dhe motra e tij 11-vjeçare...

Zbulohet identiteti i policit të vrarë në veri të Kosovës

Në orët e para të mëngjesit të së diel është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Ngjarja e...

Vrasja e policit në Kosovë, Basha: Beogradi të distancohet nga ngjarja e rëndë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në veri të Kosovës, ku një polic humbi jetën dhe një tjetër...

Italia do të prodhojë avionë të rinj luftarakë me Britaninë dhe Japoninë 

Italia ka njoftuar se do të bëhet një partner i barabartë në programin luftarak të gjeneratës së ardhshme me Britaninë e Madhe dhe Japoninë. Të...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×