A mund ta refuzosh një propozim për martesë në 2656 metra lartësi?

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nëntor Oseku është shqiptar i Kosovës ,me profesion jurist që ka si pasion fotografinë dhe udhëtimet në vende të ndryshme. Ai së bashku me bashkëshorten e tij Kaltirna Kusari ndajnë të njëjtin pasion për aventurat në natyrë.

Ata kanë zgjedhur që dhe fotosesionin e dasmës së tyre ta zhvillojnë në një vend shumë të veçantë në malin e Gjeravices, 2656 m mbi nivelin e detit.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Kusari u shpreh se e morën këtë vendim, pasi maha e Gjheravicës është më e larta në Kosovë dhe ndër të preferuarat e saj.

- Advertisement -

Ajo nënvizoi se morën rrobat e martesës me vete dhe u ndërruan kur u ngjitën në majë.

“Vendosëm që foton e martesës t’i bëjmë në majën e Gjeravicës, sepse është maja më e lartë në Kosovë. Në atë kohë, ende nuk e kisha njgitur majën e Gjeravicës dhe kisha shprehur dëshirën për ta ngjitur. Kështu lindi ideja.

Ishte një moment shumë e veçantë për ne, ta dokumentojmë një majë që është shumë e bukurdhe ndër të preferuarat e mia. Ta ndal frymën kur ngjitesh. Ka qenë ngjitja e parë në majën e Gjeravicës. Jemi ndërruar lart. Ne të dy edhe fotografi”, theksoi ajo.

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

TË FUNDIT

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

Spahiu: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën dhe që askush s’e thotë

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Allison Guerriero, ish e dashura që denoncoi ish-zyrtarin e FBI Charles Mcgonigal, me...

McGonigal| Spahiu: U godit i përkëdheluri i Perëndimit, Rama dëshmitar në SHBA

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se deklarata e ish-të dashurës së McGonigal,  Allison Guerriero nuk ka vlera juridike, por politike. Në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×