English

Zyrtarët e Kievit: Ukraina goditi anijen raketore ruse

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shtabi i Përgjithshëm ukrainas tha se ushtria e Ukrainës goditi të dielën anijen raketore ruse ‘Tsiklon’ në Krimenë e pushtuar nga Moska.

- Advertisement -

Sipas burimeve nga mediat e huaja, nuk ka detaje të mëtejshme për këtë çështje.

Kujtojmë se mijëra persona, civilë dhe ushtarakë, kanë humbur jetën që prej nisjes së luftimeve në vitin 2022 në Ukrainë, pas agresionit të pajustifikuar të Rusisë ndaj fqinjit të saj perëndimor.

SHBA, BE dhe shumë vende në mbarë botën e kanë dënuar agresionin e Rusisë ndaj Ukrainës, duke vendosur edhe sanksione ndaj pushtetit të presidentit Vladimir Putin.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?