English

Zyrtari izraelit: Ne nuk jemi të përfshirë në vdekjen e presidentit iranian

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Izraeli nuk është i përfshirë në vdekjen e presidentit iranian Ebrahim Raisi nga përplasja e helikopterit që vrau gjithashtu disa anëtarë të rrethimit të tij, tha sot një zyrtar izraelit i paidentifikuar për Reuters.

- Advertisement -

“Nuk ishim ne”, tha zyrtari izraelit.

Përveç Raisit dhe ministrit të Jashtëm iranian, Hossein Amir Abdollahian, janë identifikuar edhe tre persona të tjerë që humbën jetën në një aksident me helikopter në veriperëndim të Iranit, njoftoi agjencia shtetërore iraniane e lajmeve IRNA.

Imami në qytetin e Tabrizit, Ayatollah Mohammad Ali Al-e Hashem, kreu i provincës iraniane të Azerbajxhanit Lindor, gjenerali Malek Rahmati dhe komandanti i njësisë së mbrojtjes presidenciale, Sardar Seyed Mehdi Mousavi, u vranë.

U vranë gjithashtu një numër i caktuar truprojash dhe ekuipazhi të helikopterit, të cilët ende nuk janë identifikuar.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?