1 qershori, dhjetëra aktivitete nga bashkitë në juglindje për festën e fëmijëve 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Me dhjetëra aktivitete për fëmijët janë mbajtur në juglindje të vendit në këtë 1 Qershor.

Ka qenë bashkia e Korçës e cila në një event masiv, ka argëtuar me mijëra fëmijë të qytetit por edhe fshatrave përreth, me masokatat e preferuara të fëmijëve, pikturat në fytyrë, shfaqjet e kërcimit, ngjyrosjeve dhe kështjellave me ajër.

Sheshi “Rilindja” në Kolonjë ka qenë i tejmbushur nga buzëqeshjet e fëmijëve, teksa vet vogëlushët kanë shijuar organizmin e Bashkisë së Kolonjës, e cila këtë vit ka pasur në fokus jo vetëm argëtimin por edhe promovimin e talenteve të reja në Ersekë.

- Advertisement -

Bashkia e Pogradecit ka zgjedhur Odeonin që fëmijët e kësaj zone të argëtohen me lojëra të zgjedhura nga institucionet e kulturës, teksa me qindra fëmijë kanë kërcyer së bashku dhe kanë festuar festën e tyre.

Për shkak të kushteve të përmirësuara meteorologjike aktivitete do të ketë edhe pasdite, në afërsi të parkut Rinia dhe Qytezës se Fëmijëve në Korçë.

LEXONI GJITHASHTU: 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i ndërtuesve: Shkoi 3000-4000 euro m2 i apartamentit në ish-Bllok

Kreu i shoqatës së ndërtuesve Erjon Harizi tha në emisionin Now në Euronews Albania se çmimi i apartamenteve në zonën e ish-Bllokut ka arritur...

Deputeti i PDK-së sulmon Lajçak e Borrell: Heshtën para Kosovës!

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj tha në një intervistë për Euroneës Albania se Miroslav Lajçak dhe Joseph Borrell heshtën para Kosovës. Ai...

“Plani B i Serbisë”? Ramabaja: Pas Kosovës, tensione në Mal të Zi dhe Bosnjë

Analisti Sadri Ramabaja tha në një intervistë për Euronews Albania se qëllimi i Serbisë pas aneksimit të një pjese të veriut të Kosovës, ishte...

TË FUNDIT

Kreu i ndërtuesve: Shkoi 3000-4000 euro m2 i apartamentit në ish-Bllok

Kreu i shoqatës së ndërtuesve Erjon Harizi tha në emisionin Now në Euronews Albania se çmimi i apartamenteve në zonën e ish-Bllokut ka arritur...

Deputeti i PDK-së sulmon Lajçak e Borrell: Heshtën para Kosovës!

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj tha në një intervistë për Euroneës Albania se Miroslav Lajçak dhe Joseph Borrell heshtën para Kosovës. Ai...

“Plani B i Serbisë”? Ramabaja: Pas Kosovës, tensione në Mal të Zi dhe Bosnjë

Analisti Sadri Ramabaja tha në një intervistë për Euronews Albania se qëllimi i Serbisë pas aneksimit të një pjese të veriut të Kosovës, ishte...

Bie nga Kalaja e Rozafës, humb jetën turisti slloven

Një turist slloven ka humbur jetën aksidentalisht në Shkodër. Policia tha se ngjarja ndodhi rreth orës 19:00, ku shtetasi slloven Slatko Pasaliq, 65 vjeç, banues...

Një film nga Beyonce, filmi i bazuar në turneun e saj botëror

Këngëtarja Beyonce ka njoftuar realizimin e një projekti kinematografik. Filmi do të sjellë prapaskenat e turneut të saj më të suksesshëm të titulluar Rilindja. Turneu...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×