1 viktimë dhe 3 të plagosur, makina ra nga mbikalimi sipër një makine tjetër

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

1 viktimë është regjistruar mbrëmjen e kësaj të enjteje nga një aksident i rëndë në Tiranë.

Një makinë e cila ka ardhur nga Unaza Lindore, pra nga Shkoza, ka rënë nga mbikalimi i TEG-ut mbi kofanon e një makine tjetër që po udhëtonte në nënkalim.

Sipas burimeve nga policia ka dhe 3 të plagosur nga aksidenti.

- Advertisement -

Gazetarja e Euronews Albania, Sara Demushi tha se dyshohet se shpejtësia tej normave të lejuara ka qenë shkaku i aksidentit.

“Njëri nga automjetet është fuoristradë ‘Hyundai’, ndërsa tjetri është ‘Audi A8’. Njëri prej automjeteve ishte duke ardhur me shpejtësi tej normave të lejuara, të paktën sa i përket informacioneve paraprake lidhur me këtë ngjarje, ndërsa automjeti tjetër ka qenë duke qarkulluar në autostradën Tiranë-Elbasan, pra ka qenë duke shkuar në drejtim të Elbasanit,” – u shpreh Demushi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vuçiç takohet me Macron në Moldavi, çfarë diskutuan

Gjatë samitit që mbahet në Moldavi, presidenti serb Vuçiç u takua me presidentin Macron me të cilin diskutoi për situatën në veri të Kosovës. “Shpreha...

Përmbyllet “Defender Europe ’23” në Shqipëri, Peleshi: Dha mesazhin e unitetit

Stërvitja shumëkombëshe “Defender Europe ‘23” përmbylli  aktivitetet e saj në territorin e Shqipërisë. Në ceremoninë e zhvilluar me këtë rast, në garnizonin e Zall Herrit,...

Konflikti në veri të Kosovës, Blinken bën thirrjen e fortë nga samiti i NATO-s

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i bëri sërish thirrje Kosovës dhe Serbisë të ndërmarrin hapa të menjëhershëm për uljen e tensioneve në veri...

TË FUNDIT

Vuçiç takohet me Macron në Moldavi, çfarë diskutuan

Gjatë samitit që mbahet në Moldavi, presidenti serb Vuçiç u takua me presidentin Macron me të cilin diskutoi për situatën në veri të Kosovës. “Shpreha...

Përmbyllet “Defender Europe ’23” në Shqipëri, Peleshi: Dha mesazhin e unitetit

Stërvitja shumëkombëshe “Defender Europe ‘23” përmbylli  aktivitetet e saj në territorin e Shqipërisë. Në ceremoninë e zhvilluar me këtë rast, në garnizonin e Zall Herrit,...

Konflikti në veri të Kosovës, Blinken bën thirrjen e fortë nga samiti i NATO-s

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i bëri sërish thirrje Kosovës dhe Serbisë të ndërmarrin hapa të menjëhershëm për uljen e tensioneve në veri...

Rama takohet me Zelenskyn në Moldavi, zbardhen detaje nga takimi

Kryeministri Edi Rama ka takuar presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky, gjatë vizitës në Samitin e Komunitetit Politik Evropian, që po mbahet në Moldavi. Lajmi është bërë...

Xhaçka në Oslo: Falënderojmë NATO-n, dënojmë dhunën ndaj KFOR-it

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka qenë e pranishme në samitin jozyrtar të Ministrave të Jashtëm të NATO-s që po zhvillohet në Oslo. Ajo deklaroi...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×