English

1 viktimë dhe 31 të infektuar me COVID-19 në vend

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

1 person ka humbur jetën për shkak të COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë.

- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë tha se në 769 testime të kryera, kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 31 qytetarë, në këto bashki: 23 në Tiranë, 2 në Përmet, nga 1 qytetarë në Shkodër, Patos, Mallakastër, Gjirokastër, Tepelenë, Pogradec.

Në të gjithë vendin janë 313 qytetarë aktivë me COVID-19.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 3 pacientë.

Janë shëruar 56 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 327.484 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (11 Tetor 2022)

Raste të reja ditore                31

Të shëruar në 24 orë             56

Të shtruar në spitale             3

Humbje jete në 24 orë           1

Testime ditore                     769

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?