12 foshnja të vdekura brenda ditës në një spital në Indi, akuza për neglizhencë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

12 foshnja vdiqën brenda një dite në një spital në Maharashtra, Indi duke shkaktuar zemërim publik.

Akuza pati për qeverinë rajonale dhe menaxhimin e spitalit për neglizhencë.

Foshnjat vdiqën të dielën dhe ishin ndër 24 vdekjet e asaj dite në spitalin shtetëror Shankarao Chavan.

- Advertisement -

Njëri nga dëshmitarët, i cili është edhe daja i një prej fëmijëve të vdekur, tha se atë ditë reparti ishte plot me njerëz dhe se në vend të një foshnjeje, në një inkubator ishin vendosur katër ose pesë foshnja.

Drejtori i spitalit Shyamrao Vakode nuk iu përgjigj një kërkese të Reuters për koment mbi akuzat apo akuzat e opozitës për neglizhencë.

Ai i tha agjencisë së lajmeve ANI se nuk kanë munguar as ilaçet, as mjekët dhe se pacientëve iu është dhënë ndihma adekuate, por trupi i tyre nuk i është përgjigjur terapisë.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Përmendi kanunin, vëllai i Liridonës i përgjigjet Murselit: Besojmë drejtësinë

Vrasja e Liridona Ademaj vazhdon të mbetet kryefjalë e debatit të dy javëve të fundit, ku vlen të thuhet se shkaku mbetet ende enigmatik....

“Do zgjidhet me kanun” Babai i Naimit flet për kërcënime: Erdhën thanë kërkojmë gjak

Misteri vijon të mbulojë vrasjen e Liridona Ademit, mbi shkaqet që detyruan bashkëshortin e saj Naim Murseli të kryente një ekzekutimin e inskenuar si...

Macron bën premtimin: Si sot një vit rihapen dyert Notre Dame

Numërimi mbrapsht për rihapjen e Notre Dame ka filluar. Një nga simbolet e kryeqytetit francez do të rihapë dyert 8 dhjetorin e vitit të...

TË FUNDIT

Përmendi kanunin, vëllai i Liridonës i përgjigjet Murselit: Besojmë drejtësinë

Vrasja e Liridona Ademaj vazhdon të mbetet kryefjalë e debatit të dy javëve të fundit, ku vlen të thuhet se shkaku mbetet ende enigmatik....

“Do zgjidhet me kanun” Babai i Naimit flet për kërcënime: Erdhën thanë kërkojmë gjak

Misteri vijon të mbulojë vrasjen e Liridona Ademit, mbi shkaqet që detyruan bashkëshortin e saj Naim Murseli të kryente një ekzekutimin e inskenuar si...

Macron bën premtimin: Si sot një vit rihapen dyert Notre Dame

Numërimi mbrapsht për rihapjen e Notre Dame ka filluar. Një nga simbolet e kryeqytetit francez do të rihapë dyert 8 dhjetorin e vitit të...

Serbia po armatoset, kontrata të reja për shtimin e prodhimit të armëve

Ministria e Mbrojtjes së Serbisë ka rritur investimet në armatime. Një paketë e re prej 100 milionë eurosh financime është nënshkruar mes Ministrisë së...

‘Rrëzohet’ armëpushimi në Gaza, SHBA vendos veton në Këshillin e Sigurimit

Shtetet e Bashkuara vendosën të premten veton ndaj një rezolute të Kombeve të Bashkuara, të mbështetur nga shumica dërrmuese e anëtarëve të Këshillit të...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×