English

Përplasje me armë zjarri, vritet shqiptari në Itali, plagosen 3 të tjerë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një shtetas shqiptar ka humbur jetën i vrarë me armë zjarri në Itali ndërsa 3 të tjerë janë plagosur.

- Advertisement -

Mediat italiane bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:00 përpara një kafeneje në Frosino, e cila në momentin e të shtënave ishte e mbushur me klientë.

Sipas hetimeve të para, një grup të rinj shqiptarë janë përballur me një grup tjetër marokenësh të cilët mbërritën me makinë pranë lokalit dhe pas një debati me tone të larta hapën zjarr duke lënë të vrarë një prej tyre dhe plagosur 3 të tjerë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×