English

2 të arrestuar për mina në Vlorë, Balla: U parandalua një ngjarje e rëndë kriminale

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministri i Brendshëm Taulant Balla u takua pasditen e së enjtes me drejtues dhe forca operacionale të Policisë së Vlorës.

- Advertisement -

Referuar dy operacioneve të fundit në këtë qytet për goditjen e një rasti armëmbajtje pa leje dhe minave me telekomandim, ministri tha se janë parandaluar ngjarje të rënda kriminale.

zhvilloi në orët e pasdites së sotme një takim me drejtues dhe forca operacionale të Policisë së Vlorës, të përfshirë drejtpërdrejt në dy operacionet e fundit në këtë qytet, për goditjen e një rasti armëmbajtje pa leje dhe minave me telekomandim.

“Ju lutem mos e ulni ritmin që keni dhe këtë standard që po vendosni. Dua ta falënderoj Drejtorin, 2 nëndrejtorët dhe secilin prej efektivëve e oficerëve të përfshirë në këto goditje të njëpasnjëshme të krimit të organizuar dhe sigurisë publike,” – deklaroi Balla.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×