English

2 tenderë ankimohen çdo ditë, shumica për mallra e shërbime

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

10% e tenderëve që prokurohen çdo vit ankimohen nga kompanitë që hyjnë në garë.

- Advertisement -

Të dhënat për vitin 2022 tregojnë, se 790 procedura nuk u gjykuan të rregullta nga operatorët dhe për pasojë u çuan në komisionin e prokurimit publik për t’u anuluar ose për të ndryshuar kriteret e garës.

Thënë ndryshe, në vitin që lamë pas çdo ditë janë çuar për rishqyrtim 2 tenderë.

Shumica  e ankesave janë për prokurime mallrash dhe shërbimesh, ndërkohë që një pjesë e tyre nuk pranohen nga KPP, ndërsa një pjesë tjetër përfundojnë me padi në gjykatë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?