English

“20 mijë dollarë nga një video live në TikTok”, eksperti tregon si funksionon

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti IT, Said Duleviç tha në një intervistë për “Summer Cube” në Euronews Albania se shuma më e madhe që është fituar nga një video live në TikTok është 20 mijë dollarë.

- Advertisement -

Ai shpjegoi se një person i cili i përdor rrjetet sociale për të gjeneruar para këtë e bën nëpërmjet audiencës që ngre.

“Në Shqipëri nuk fiton dot nga asnjë rrjet social pasi jemi në një vend të vogël që as kompanitë e mëdha nuk e marrin për bazë që ta fusin Shqipërinë për monetizim. Ata që fitojnë e bëjnë me adresa të huaja, por kjo kërkon verifikim, kërkon kartën e identitetit. Në momentin që jep kartën e identitetit aty duket që je shqiptar dhe është e kotë pastaj. Mënyra e vetme për të fituar nga TikTok-u për shqiptarët është nga videot  live, por ka një problem që 70-80% i merr TikTok-u,” – u shpreh Duleviç.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?