English

20 të plagosur nga sulmet ruse në Odesa dhe Mykolaiv

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të paktën 20 persona, përfshirë pesë fëmijë, u plagosën mbrëmë në sulmet ruse në Odesa dhe Mykolaiv në jug të Ukrainës, thanë autoritetet lokale, sipas Ukrinform.

- Advertisement -

Në Mykolaiv, kreu i administratës ushtarake rajonale Vitaly Kim njoftoi se 13 të rritur dhe pesë fëmijë u plagosën.

Dy persona, një burrë dhe një grua, saktësoi ai, janë nxjerrë nga rrënojat e një pallati, shkruan Ansa.it.

Në Odesa, guvernatori lokal Oleg Kiper raportoi se dy persona u plagosën dhe u shtruan në spital.

Për të ndjekur kanalin e youtube të Euronews Albania KLIKO KËTU

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?