English

33-vjetori i PS/ Socialist apo rilindas, si ndahen deputetët në selinë rozë?

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ky 12 qershor shënon 33-vjetorin e krijimit të partisë socialiste. Gazetarja e Euronews Albania, Eksiola Shehu intervistoi këtë të mërkurë disa prej deputetëve të selisë rozë që prej vitesh kontribuojnë në këtë forcë politike.

- Advertisement -

A ndihen ata socialist apo rilindas?

“Më mirë socialist i Rilindur”,tha Bledi Çuçi të njëjtën përgjigje dha edhe Petro Koçi.

“Unë e di se jemi socialist në të dyja kohët”,-tha Erion Braçe.

Më mirë në lidershipin e Fatos Nanos apo Edi Ramës?

“Të dy bashkë, secili në periudhën e vetë ka bërë më të mirën e mundshme”, tha Erion Braçe dhe Petro Koçi ndërsa Blendi Klosi kërkoi që përgjigjen ta japë në studion e Euronews Albania

Këto janë disa prej pyetjeve që ju përgjigjën deputetët, mes të cilëve pati edhe nga ata që refuzuan të flasin. Për më tepër ju ftoj të ndjekim materialin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?