8 përballjet e Europa League, në fushë zbresin “të mëdhenjtë”

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gara në Europa League është bërë edhe më interesante, teksa kanë nisur përballjet mes favoritëve. 8 ndeshje zhvillohen mbrëmjen e kësaj të enjte, të ndara në dy orare.

Sytë janë tek skuadrat kryesore të kompeticionit si Manchester United, Roma, Juventus apo Arsenal, ndërkohë që nuk duhen nënvlerësuar Sevilla, Leverkusen, Fenerbahçe apo Union Berlin.

Të besuarit e Jose Mourinhos presin në shtëpi Sociedadin, me spanjollët të cilët janë totalisht jashtë forme. Italianët vijnë me moralin lart pas fitores në kampionat ndaj Juventusit. Arsenali i Mikel Artetës përballet me Sportingun në Jose Alvalade, ndërsa vijon luftën në dy fronte, kampionat dhe Europë.

- Advertisement -

Juventus-Freiburg e Manchester United-Betis janë po ashtu sfida që priten me interes, kjo për faktin se bardhezinjtë kërkojnë qëndrimin në Europë për sezonin e ardhshëm. Po ashtu dhe Conference League zhvillon sonte 7 ndeshje emocionuese. Sfida e parë e kësaj faze ishte ajo mes Lazios dhe Alkmaarit, e fituar nga holandezët me rezultatin 1-2.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon kur mund të nisin negociatat Kosovë Serbi: Po ndërmjetëson Erdogan

Gazetari Abdylvehap Ejupi analizoi në Euronews Albania pozicionin e Turqisë në konfliktin mes Serbisë dhe Kosovës. Ejupi tha se Turqia ka marrë një rol...

SHBA pro një Gjykate ndërkombëtare për krimet e luftës në Ukrainë

Ligjvënësit në SHBA kanë shprehur mbështetje për krijimin e një Gjykate ndërkombëtare të ndarë nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (IÇ) për të gjykuar krimet e...

“I bënë pritë dhe e rrahën”- Detaje nga sherri i biznesmenëve për shezlongët (Emri)

Një 64-vjeçar në Shkodër është dhunuar me sende të forta nga dy persona, pas një konflikti në lidhje me vendosjen e shezlongëve në një...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon kur mund të nisin negociatat Kosovë Serbi: Po ndërmjetëson Erdogan

Gazetari Abdylvehap Ejupi analizoi në Euronews Albania pozicionin e Turqisë në konfliktin mes Serbisë dhe Kosovës. Ejupi tha se Turqia ka marrë një rol...

SHBA pro një Gjykate ndërkombëtare për krimet e luftës në Ukrainë

Ligjvënësit në SHBA kanë shprehur mbështetje për krijimin e një Gjykate ndërkombëtare të ndarë nga Gjykata Ndërkombëtare Penale (IÇ) për të gjykuar krimet e...

“I bënë pritë dhe e rrahën”- Detaje nga sherri i biznesmenëve për shezlongët (Emri)

Një 64-vjeçar në Shkodër është dhunuar me sende të forta nga dy persona, pas një konflikti në lidhje me vendosjen e shezlongëve në një...

Tregtonin monedha floriri të vjedhura, arrestohen babë e bir në Tiranë

Babë e bir kanë rënë në pranga nga policia e Tiranës, pasi shisnin online në rrjetet sociale, monedha floriri të vjedhura. Policia ka sekuestruar 467...

Shqiptarët protestojnë në Mitrovicë, policia bllokon urën e Ibrit

Në Mitrovicë të Jugut u mblodh një grup qytetarësh shqiptarë, përkundër kërkesës së Policisë së Kosovës që të mos i përgjigjen thirrjes së postuar...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×