Nelson ‘nderon’ Arsenalin, Manchester City vijon ndjekjen

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Arsenali ka triumfuar në frymën e fundit ndaj Bournemouthit, me golin e Nelson në minutën e 7’ të shtesës.

Gonersat zhvilluan një sfidë spektakolare, ku fituan me rezultatin 3-2. Stadiumi ‘Emirates’ u trondit që në minutën e parë, ku miqtë kaluan në avantazh me golin e Billing.

Me nisjen e së dytës Senesi dyfishoi avantazhin, ndërkohë Thomas Partey ngushtoi diferencën. White solli baraspeshën e përkohshme, teksa Nelson realizoi një supergol për të vulosur fitoren.

- Advertisement -

Aktualisht diferenca me vendin e dytë që mbahet nga Manchester City është 5 pikë, teksa qytetarët gjithashtu regjistruan fitore. Të besuarit e Guardiolës mposhtën Neëcastlen 2-0 me golat e Bernardo Silvës dhe Phil Foden, ndërsa vijojnë ndjekjen e topçinjve.

Pas 2 humbjesh radhazi edhe Chelsea e Graham Potter është rikthyer tek fitorja, duke mposhtur minimalisht Leedsin, me golin e Wesley Fofana. Pas fitores në derbi, Tottenham nuk ka mundur të vijojë dot serinë e rezultateve pozitive, ndërsa dështoi të merrte pikë ndaj Wolverhampton. Londinezët u mposhtën 1-0, ndërsa fitore regjistruan dhe Birghton, Aston Villa e Southampton.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Shkodrania e martuar me një serb: Le të pajtohen Kurti e Vuçiçi

Lulja nga Shkodra ka treguar në një intervistë për Euronews Albania se e shqetëson marrëdhënia e Kosovës dhe Serbisë mbi të gjitha për rininë...

Haradinaj trondit me rrëfimin: Më vranë 2 vëllezërit në luftë, tjetrin e plagosën

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tregoi në emisionin Now në Euronews Albania se ka humbur 2 vëllezër gjatë luftës për çlirimin e Kosovës, ndërsa...

TË FUNDIT

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Shkodrania e martuar me një serb: Le të pajtohen Kurti e Vuçiçi

Lulja nga Shkodra ka treguar në një intervistë për Euronews Albania se e shqetëson marrëdhënia e Kosovës dhe Serbisë mbi të gjitha për rininë...

Haradinaj trondit me rrëfimin: Më vranë 2 vëllezërit në luftë, tjetrin e plagosën

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tregoi në emisionin Now në Euronews Albania se ka humbur 2 vëllezër gjatë luftës për çlirimin e Kosovës, ndërsa...

Dhëndri serb i shqiptarëve: Nuk kam frikë nga Policia e Kosovës, jemi bërë miq

Euronews Albania ka shkuar në Banjskë, aty ku mundi të intervistojë një serb i cili është martuar me një shqiptare dhe prej 16 vitesh...

Vëllai i policit hero, Bunjaku: Kjo është tokë shqiptare!

Rreshteri Afrim Bunjaku, i cili ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës nga viti 2001, u vra mëngjesin e 24 shtatorit pas përplasjes me një...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×