English

“90 euro nata në Korçë, njësoj sa në Paris”, Çekoja: Nuk justifikohen çmimet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Trajnuesi i guidave turistike, Eduart Çekoja tha në “Now me Erla Mëhillin” se Shqipëria ka nevojë për më tepër investim dhe infrastrukturë për turizmin dimëror.

- Advertisement -

Ai tha se çmimet në Shqipëri janë të pajustifikueshme ndërsa shpesh pronarët e bizneseve janë agresivë.

“Nuk justifikohet, siç është rasti i Korçës 90 euro nata, ndërkohë që kemi një nivel jetese që nuk korrespondon.

90 euro nata është në Paris një hotel. Nuk janë vërtet si hotelet e Korçës, por nuk mund të ngatërrojmë Korçën me Parisin”,-tha Çekoja.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?